חדשות האתר

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים הוא נושא מורכב הדורש גם ידע ויכולת גראפית, אך הבנה מעמיקה בתכנות ובשפות התכנות השונות כמו גם תובנה מסוימת בנושא קידום אתרים. עיצוב אתרים הופך כיום למקצוע מבוקש מאחר ובודדים המעצבים המתמחים בתחומי ידע כה נרחבים ומגוונים. לרוב משרדים המתמחים בבניית אתרים ובעיצוב אתרים, מעסיקים צוותים של עובדים, חלקם מתמחים באופן בלעדי בעיצוב גרפי וחלקם מתמחים בתכנות ובבניית אתרים וחלקם מתמחה בקידום אתרים.
בניית אתר, כפי שנדון כבר באתר זה בהרחבה הוא מקצוע הדורש ידע מעמיק בתכנות לצד ידע נרחב בתחום קידום אתרים. לא עוד מדובר בבניית אתר המכוון לעיני הגולשים בלבד ולכן הוא כולו בנוי בשפת התכנות "פלאש" לדוגמא (שפת תכנות שמנועי החיפוש אינם יכולים לקרוא), אלא בניית אתר המתחשבת גם בגולשים, אך גם ובעיקר במנועי החיפוש. ללא בניית אתר המבינה seo , לא יוכל אותו אתר להתקדם בתוצאות החיפוש בנושאים הרלבנטיים לו. עיצוב אתרים, שהוא למעשה הפעולה המלבישה את האתר שלנו ב"חליפה" יפה וייצוגית, היא המעניקה לו את חזותו המקורית, המושכת-עין והיא אולי שתקבע בסופו של דבר כמה יתאהבו הגולשים באתר שלנו ויירצו לשהות בו זמן רב וכמה הם יתאכזבו ממנו מהר ויעברו לגלוש באתר המתחרה. לכן, עיצוב אתרים, חייב להיות אחד המרכיבים החשובים והמשפיעים ביותר, בתוך העוגה הזאת ההולכת ונאפית והנקראת "האתר שלנו"
תחומים רבים הנכללים בתוך המושג הרחב הזה המכונה עיצוב אתרים, נובעים למעשה  מתחומי האמנות הפלסטית, ודורשים מן המעצב/ת כשרון רב בתחומי העיצוב השונים. ידע בשפות העיצוב השונות, בתורת הצבעים, השפעה פסיכולוגית של צבע על המתבונן והתאמת צבעים שונים ליצירת אוירה מסוימת אותה מבקש מעצב האתרים ליצור, כולם חוברים יחד בידיו משל מעצב האתרים לידי הרמוניה מושלמת הגורמת כאמור לגולשים לרצות לשהות באתר זמן רב ובסופו של דבר לעשות עם בעלי האתר עסקים. עיצוב אתרים דורש ממעצב האתרים ידע עדכני על "טרנדים" צרכניים ואופנתיים עכשוויים השולטים בשוק בעת האחרונה, ולהתאים את בניית האתר ועיצובו לטרנדים הללו. רצוי לו למעצב הרוצה להצליח במלאכת עיצוב האתרים, להיות בקשר רצוף עם קולגה המתמחה בטכניקות שונות של בניית אתרים ולהתאים את עיצובו של האתר לאופן בו הוא בנוי כך שכל זה ישתלב ביחד לכלל הרמוניה אשר תעזור לאתר להתקדם מעלה-מעלה במנועי החיפוש ביחס למילות המפתח שהאתר בוחר להתחרות עליהם. כמובן, שמתאם הפעולות בין בונה האתר ומעצב האתר חייב להיות מי שמבין ומתמחה בקידום אתרים – מומחה לקידום אתרים. 
Copyright © 2008 שם העסק. All rights reserved.

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן