חדשות האתר

קניית דומיין

כל התהליך של קידום אתרים מתחיל כמובן בקניית דומיין. דומיין הוא למעשה "שטח שבשליטה" בתרגום חופשי מאנגלית. בפועל, בעולם המקוון, המילה דומיין היא סדרה של אותיות המציינות את שמו של השטח עליו יוקם האתר. לרוב, רצוי ומומלץ כי השם של הדומיין הנרכש, יעיד ולו במשהו על טיב ואופי הפעילות שתתבצע על אותו השטח. לדוגמא, אם אני מעוניין לקנות שם דומיין לחנות הנעליים שבבעלותי, רצוי כי השם שאבחר לדומיין יהיה "נעלי-יצחק" וכמובן שאם אני אינסטלאטור העוסק באינסטלציה, אני אעדיף שם דומיין "אבי אינסטלציה" ולא אבחר כשם לדומיין של עסק האינסטלציה שבבעלותי, את השם "נעלי יצחק". שמות דומיין הופיעו עד לאחרונה רק באותיות לועזיות, ורק בעת האחרונה החלו חתמים לאפשר רכישת שמות דומיין בעברית. אמנם נכון לעכשיו מנועי החיפוש לא קוראים את שמות הדומיין באותיות העבריות, אך יש סיכוי שהיכולת הטכנית לקרוא את האותיות העבריות תתקיים ואז שמות הדומיינים בעברית יזכו למעמד יותר נכבד ברשת. כאמור, קניית דומיין בעברית היא כרגע אופציה שתיתן את מלוא פירותיה בעתיד ולכן בוחרים בעלי אתרים רבים לרכוש לעצמם שמות דומיינים בעברית בכדי להבטיח לעצמם את הבעלות על הדומיינים הללו, לזמן שאם וכאשר הטכנולוגיה לקריאת שמות הדומיינים והצגתם כפי שהם כתובים תתממש גם בדומיינים הרשומים באותיות עבריות.
אם כן, משהבנו כי קניית דומיין היא הפעולה המתחילה את תהליך הקמת האתר ושחרורו לרשת, ומאחר ואנו יודעים כבר כי ככל שנצבור יותר ותק כך יהיה מעמדנו בעיני מנועי החיפוש רם יותר, הרי שברור כי ככל שנקדים לרכוש את שם הדומיין לאתר שלנו, כך ייטב לנו. הדבר נכון גם בגלל העובדה שאנשים אחרים יושבים ברגע זה ממש מול המחשב ומחפשים שם דומיין מתאים לאתר שהם רוצים להקים והם עלולים "לחטוף" את שם הדומיין שאנחנו רוצים, ממש מתחת לאצבעותינו. לכן, גם אם אתם עדיין לא מוכנים ובשלים לבנות לעצמכם אתר אלא רק בזמן כלשהו בעתיד, הקדימו לקנות את שם הדומיין המתאים לכם והרצוי לכם עוד היום. 
קניית דומיין או קניית דומיין בעברית חייבת להתרחש ב"חנות" טובה ואיכותית שאתם יכולים לסמוך עליה בבטחון מושלם כי היא אכן החנות הטובה והמוסמכת למכור לכם את שם הדומיין הרצוי לכם. ברשת נמצאים חתמים רבים המורשים לעסוק במכירת שמות דומיינים, לא מומלץ בשביל כמה גרושים להסתכן ולקנות שם דומיין במקומות לא מורשים.  
Copyright © 2008 שם העסק. All rights reserved.

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן